סוכך אלומיניום

סוכך למרפסת

מהו סוכך למרפסת ?

סוכך למרפסת

סוככים הם פתרונות הצללה אידיאליים למרפסות, לחצרות, לעסקים ועוד. המגוון הרחב של סוככים מאפשר להתאים פרטנית את פתרון ההצללה המתאים. לכן אם אתם מחפשים סוכך למרפסת, תוכלו לבחור בדגם המתאים ביותר מבין מבחר של דגמים, בהתאם ליתרונות ולחסרונות שמאפיינים אותו. בנוסף, הסוגים השונים נבדלים זה מזה במנגנון הפתיחה והסגירה – ידני או חשמלי. קיימות קטגוריות סוככים רבות ומגוונות ביניהן, סוככים מתקפלים, סוככים קבועים, סוככי זרועות ועוד. על מנת להחליט אילו מבין האפשרויות היא האפשרות המתאימה לכם, עליכם לשקלל סוגיות כמו מיקומו של הסוכך, עמידותו הרצויה וכמובן – המחיר.

  שם:

  טלפון:

  יצירת קשר

  טלפון במשרד: 073-7969744
  אימייל: info@top-alum.co.il
  שעות פעילות:
  ימים א-ה 8:00-19:30
  יום ו -8:00-13:00
  אזור פעילות: קו כרמיאל בצפון ועד קו אשקלון בדרום.

  כיצד לבחור סוכך למרפסת?

  בבתי מגורים, בדירות ובבתים פרטיים ניתן ליהנות מפריבילגיה של סגירת מרפסת חיצונית. על מנת שהמרפסת תאפשר ישיבה בחוץ, צריך לחשוב על פתרונות הצללה מתאימים. רגע לפני הבחירה, כשעומדות בפניכם אפשרויות שונות ומגוונות, שאלו את עצמכם, מה פתרון ההצללה שמתאים לכם ביותר? והאם אתם מעוניינים בפרגולה, מרקיזה או סוכך למרפסת? כמו כן, קריטריונים כמו גודל החלל, מיקומה של המרפסת, התקציב שעומד לרשותכם, חומרי הגלם המועדפים וגם הצורך באישורים והיתרים, הם קריטריונים חשובים אותם צריך לקחת בחשבון, לפני שמחליטים.

  מדוע סוכך למרפסת הוא הפתרון האידיאלי ביחס לפתרונות הצללה אחרים.

  הבחירה לא פשוטה כשההיצע נרחב. לכל פתרון הצללה ישנם היתרונות והחסרונות שלו, אולם יש פתרון שנותן מענה נוח וזול לכל הקריטריונים השונים והוא סוכך. סוכך למרפסת הוא הבחירה האידיאלית מסיבות רבות, כאשר הראשונה ביניהם היא, ניצול מקסימלי של החלל. במידה והסוכך אינו קבוע, כשאינו בשימוש הוא מתקפל אל הקיר, ובכך אינו תופס שטח גדול מהמרפסת. יתרון נוסף לבחירה בסוכך הוא, שהתקנתו, אינה דורשת היתרי בנייה מיוחדים, וניתן להתקין ולפרק אותו על פי הצורך. בנוסף, הסוככים של היום עמידים ביותר בפני פגעי מזג האוויר והם מצוידים במטיב הטכנולוגיות, כמו למשל חיישני מזג אוויר, חיישני רוח, קיפול אוטומטי ועוד.

  סוגים של סוככים למרפסת

  מרקיזה

  הסוכך הנפוץ לקירוי מרפסות. זהו סוכך מעוגל מתקפל, אשר נפתח כקשת ויורד למטה בצורת רבע עיגול ומספק הצללה מלאה. סוכך מרקיזה הוא סוכך מאד דקורטיבי והוא יעיל מאד להצללה וקירוי, ובהשגת פרטיות. שטח ההצללה שלו הוא כמטר וחצי היקפי, אבל במקרים מסוימים ניתן להגיע להיקף הצללה גדול יותר. בחירת הצבע משפיעה על ההצללה וככל שהצבע שתבחרו למרקיזה שלכם הוא כהה יותר, ההצללה תהיה יעילה יותר. ניתן להתקין בסוכך מרקיזה מנגנון הפעלה ידני או ממונע. ההמלצה היא להתקין מנגנון ממונע בכל סכוך מרקיזה שאורכו מעל לחמישה מטרים. התקנת מנגנון הפעלה חשמלי למרקיזה מייקר את העסק בכ- 1,000 ₪. סוכך מרקיזה הוא עמיד בתנאי מזג אויר חורפי והמבנה הייחודי שלו מונע מהגשם להצטבר על גג הסוכך ולהוות בעיה כמו בסוגי סוככים אחרים. בימים של גשם מומלץ לא לסגור את המרקיזה כדי שלא יצטברו מים בקפלי הבד שלה. בימים של רוחות סוערות, לעומת זאת, כדאי לסגור את המרקיזה כדי להגן על השלדה שלה מפני טלטלות ועל הבד שלה מפני נזק.

  סוכך חלון

  זהו סוכך אשר מיועד בעיקר לויטרינות ולחלונות אבל מתאים גם לפתחים גדולים. סוכך חלון נפתח ונסגר על ציר, באלכסון מהקיר, בזווית כלפי מטה. נראה מצוין, אסתטי מאד, ומספק פתרון הצללה מעולה. נחשב לחלופה יעילה וטובה לתריסים. עם סוכך חלון אתם יכולים להשאיר את החלונות פתוחים ולאוורר את הבית ועדיין ליהנות מהצללה מלאה בזכות סוכך החלון. סוכך חלון הוא פתוח משני צדדיו ולכן אינו מונע כניסה של גשם, והוא עלול להיפגע מרוח חזקה, לכן בזמן רוחות חזקות אנחנו ממליצים לסגור את סוכך החלון.

  סוכך זרועות

  הסוכך הנפוץ והפופולרי ביותר בארץ. בנוי מזרועות אלומיניום מקופלות אשר נפרשות בעת הפתיחה, ובד שמשונית PVC. הוא נפתח באמצעות ידית או מנוע חשמלי. הוא מספק פתרון הצללה מעולה, הוא נוח לשימוש וקל לתפעול. עם זאת, הוא אינו מתאים לשימוש בחורף. זרועותיו והמנגנון עלולים להינזק מהרוחות ואפילו להישבר, ואילו הבד של סוכך זרועות אינו מסוגל לשאת הצטברות של מי גשם והוא עלול להיקרע. לכן זהו סוכך למרפסת שהוא מצוין לכל עונה מלבד עונת החורף. יש להקפיד לסגור אותו בזמנים של גשמים ורוחות.

  סוכך מסך / מסך גלילה

  סוג נוסף של סוכך למרפסת הוא סוכך מסך או מסך גלילה. זהו סוכך אשר מותקן על גבי קצה של פרגולה או גג, ומשיכתו כלפי מטה יוצרת מעין קיר בין הפרגולה לבין הקרקע. למעשה, זהו מעין וילון חיצוני אשר מיוצר מחומרים איכותיים אשר מתאימים לתנאי חוץ. סוגי בד שונים יתנו אפקטים שונים. ניתן לבחור בבד בעל רמת שקיפות כזאת שתאפשר לכם לראות מבעדו, או לחילופין סוכך אטום. בכל מקרה אנחנו ממליצים לבחור בד שיאפשר כניסת אור ואויר גם כאשר הסוכך משוך מטה עד הסוף. סוכך המסך נגלל מטה באמצעות מנואלה ידנית או באמצעות מנוע חשמלי. רוב סוככי המסך נעים על ציר אנכי אך יש גם סוככי מסך שנעים על ציר אופקי. בחלק מהסוככים הנעים על ציר אופקי מחוברת לסוכך משקולת תחתונה שמושכת אותם מטה.

  • לפני בחירת סוכך למרפסת שאלו את עצמכם שאלות כמו – לאן הוא מיועד, מה המטרה שלו, מה גודל השטח אותו אתם מעוניינים לכסות, האם הוא יהיה פתוח או סגור במרבית הזמן, מהו מנגנון ההפעלה המועדף עליכם ועוד
  • הגדירו את התקציב שלכם מראש – הגדרת התקציב תעזור לכם לקבל תמונה רחבה על הסוככים אותם אתם יכולים לרכוש
  • החליטו האם אתם רוצים להוסיף לסוכך פתרונות חכמים כמו חיישנים או שבשבות שיפתחו או יסגרו את הסוכך באופן אוטומטי ובהתאם למזג האוויר
  • בחרו את הסגנון העיצובי המועדף עליכם – את חומר הגלם, הבד הרצוי, הצבע הטקסטורה והדגם, על מנת להתאים את הסוכך לטעמכם ולעיצוב הבית.
  מחירים של סוככים

  סוכך למרפסת הוא פתרון נוח, פונקציונלי וזול באופן יחסי. המחירים של הסוככים משתנים בהתאם לגודל הסוכך, מיקומו, עלות ההתקנה, סוג החומרים ועוד. סוכך מרקיזה של כשבעה מטר היקפי יעלה כ-3,500 ₪ מחירו של סוכך זרועות בינוני הוא בממוצע 5,000-3,000 ₪ . הסבת מנגנון ידני לחשמלי מייקרים את הסוכך בסכום של כ-1,000 עד 1,500 ₪. כמובן, שלפני שאתם סוגרים על סוכך למרפסת, בחרו בחברה המקצועית ביותר ובדקו האם ההתקנה כלולה גם היא במחיר.

  מתעניינים בחיפוי אלוקובונד?