חלונות מבודדים – חוד החנית הטכנולוגית

תריס חשמלי חלון עץ ואלומיניום

חלונות מבודדים מספקים פתרונות בידוד מתקדמים לבתים ומפתחים, חוסכים בעלויות האנרגיה הביתיות וממסכים רעשים מן החוץ. הם חיוניים במיוחד בבתים באזורים חמים במיוחד או קרים במיוחד, ובבתים באזורים סואנים ורועשים.

חלונות מבודדים מיועדים לבודד את הבית מן החוץ בשני היבטים : בידוד תרמי ובידוד אקוסטי. מבחינת הבידוד התרמי, הנה פריט טריוויה מעניין שאנחנו בטוחים שלא ידעתם : מחקרים שנעשו הוכיחו כי אנו מאבדים כארבעים אחוזים מהאנרגיה בבית דרך החלונות. לכן חלון מבודד הוא צעד חשוב בחסכון של הוצאות החימום והקירור של הבית. מן ההיבט האקוסטי, כל מי שגר בחייו באזור רועש, בין אם ליד כביש ראשי, מוסד חינוך או אתר בניה, יודע שללא בידוד אקוסטי, החיים בבית עלולים להיות קשים מנשוא. חלונות מבודדים מציעים פתרונות הן לנושא התרמי והן לנושא האקוסטי, באמצעות פרופילים מבודדים וזיגוגים מיוחדים.

חלונות מבודדים אלומיניום – אלומיניום תרמי – אלומיניום נתק תרמיחלונות מבודדים מאלומיניום מורכבים מזכוכית בידודית ופרופיל אלומיניום תרמי. זהו פרופיל אלומיניום אשר מחולק לשני חלקים, אשר מחוברים זה לזה על ידי גשר תרמי מ PVC בעל יכולות בידוד מצוינות. כך, פרופיל האלומיניום החיצוני אינו מעביר את החום או הקור אל פרופיל האלומיניום הפנימי.

חלונות מבודדים עץ אלומיניום

אלו חלונות מפרופיל אלומיניום משולב בעץ. הפרופיל מחולק לשני חלקים : חלק חיצוני מאלומיניום וחלק פנימי מחופה עץ, אשר מחוברים זה לזה באמצעות גשר PVC בעל יכולות בידוד מעולות.

חלונות מבודדים פולימריים

חלונות מפרופיל פולימרי מצופה בציפוי ייחודי נגד קרינת UV, אשר מעניק בידוד תרמי ואקוסטי כמעט מלא. בשילוב עם זכוכית אנטי סאן מתקבל חלון בעל יכולות בידוד שמשאירות את שאר החלונות המבודדים הרחק מאחור. ניתן להשיג חלונות מבודדים פולימריים בציפויי למינציה, אלומיניום או צבע.

חלון מעוצב עץ ואלומיניום

חלונות מבודדים – קליל

חברת קליל מציעה שלוש משפחות מוצרים ייעודיות לבידוד :
קליל אנרג'י – לחיסכון באנרגיה – חלונות אשר חוסכים עשרות אחוזים בעלויות הקירור והחימום של הבית.
קליל אקוסטיק– לבידוד אקוסטי – חלונות אשר מצמצמים משמעותית מפגעי רעש חיצוניים ומתאימים במיוחד לבתים באזורים רועשים כמו בתים בקרבת כביש ראשי, אתרי בניה ומוסדות חינוך.
קליל מולטי – פתרונות משולבים לדרישות שונות, ובמקרה שלנו – פתרון משולב לבידוד אנרגטי ואקוסטי. קליל glass מולטי מוצע בשתי רמות בידוד : משופר ופרימיום. בתוך שתי הרמות האלו קיימים מספר סוגי זכוכית : מולטי 81 עד מולטי 98, כשכל אחד מהם נבדל ממשנהו בציונים שניתנו לפרמטרים השונים : מעבר אור ושקיפות ; סינון קרינה וחסכון באנרגיה; בידוד תרמי וחסכון באנרגיה; בידוד אקוסטי והפחתת הרעש מבחוץ.

בחירת הזיגוג המתאים היא בעלת חשיבות מכרעת בבחירת חלונות מבודדים. פיתוחים חדשים בענף הזכוכית מביאים אל סף דלתנו (או סיפי חלונותינו..) סוגי זכוכית שפותחו במיוחד כדי שיהיו בעלי כישורי בידוד טובים במיוחד. ביניהם ניתן למנות את הזכוכית הבידודית, זכוכית anti-sun , זכוכית Low-E, זכוכית Tinted glass וזכוכית רפלקטיבית.

זכוכית בידודית

זוהי זכוכית אשר מורכבת משתי דפנות זכוכית נפרדות שביניהן יש מרווח אויר. שתי דפנות הזכוכית מחוברות ביניהן על ידי מסגרת עם חומר סופח לחות אשר מונע היווצרות של אדים ביניהן. המרווח בין הזכוכיות משפר משמעותית את הבידוד התרמי וככל שהוא גדול יותר – הבידוד התרמי יעיל יותר. ניתן לייצר זכוכית בידודית טריפלקס או זכוכית בידודית מחוסמת, וכן זכוכית בידודית עם ציפוי Low-E.

זכוכית אנטי סאן

זוהי זכוכית טריפלקס, אשר שכבת הPVB המחברת בין שתי שכבות הזכוכית הדקות היא בגוון צבעוני כהה. הגוון הכהה של שכבת ה PVB מפחית את בוהק השמש החזק ותורם לתחושת הפרטיות בבית. אין מדובר כאן בבידוד תרמי יוצא דופן אלא יותר בבידוד של אור, מכיוון שהגוון הכהה של הזכוכית גורם לחדירה של פחות אור לבית. ניתן להשיגה בגווני חום, כחול, אפור וירוק, ועובייה ורבילי בהתאם לגודל המפתח.

זכוכית Low-E

זוהי זכוכית רפלקטיבית חכמה אשר מצופה בציפוי מתכתי ייחודי אשר מפחית את קרני האור האינפרא אדום (RL) ומפחית את החום הנובע מהן בכ 50% מבלי להפחית את עוצמת האור הטבעי, מסנן את קרני השמש ומונע את חדירתן לתוך הבית, מבלי למנוע כניסה של אור שמש טבעי. הגוון של זכוכית Low-E הוא מעט כהה יותר משל זכוכית סטנדרטית (לא מורגש בעין בלתי מזויינת). לזכוכית זאת יש מקדם פליטה נמוך, כך שבחורף היא מונעת בריחת חום מהבית ובקיץ היא מונעת כניסה של החום הביתה.

זכוכית Tinted Glass

זכוכית כהה (במגוון של צבעים) יוקרתית. מונעת חדירה של קרינה אל הבית, מסננת את קרינת השמש ושומרת על טמפרטורה נעימה בחללים הפנימיים.

זכוכית רפלקטיבית

זכוכית זאת מתאפיינת בציפוי חכם אשר חוסם את קרני השמש ומונע את כניסתם אל חלל הבית. היא פותחה במיוחד לאזורים חמים ועשירים בקרינת שמש.

חלון-חשמל-אלומניום-חדש

אם נושא הבידוד של החלונות חשוב לכם, אין זה מספיק רק להתקין חלונות מבודדים, אלא צריך לתת את הדעת על מיקומם של החלונות בקירות הבית. גודל החלונות, מיקומם וסוגם משפיעים על היכולת שלהם להוות חציצה בידודית בין הבית לבין החוץ כדוגמת חלונות קיפ, בין אם מדובר בבידוד אנרגטי ובין אם מדובר בבידוד אקוסטי.
מבחינת הכיוונים, כיוון מערב מתאפיין בקרינה ישירה של שמש אל תוך הבית בשעות אחר הצהריים, שבקיץ הן חמות במיוחד. לכן אם הבידוד התרמי חשוב לכם, תכננו את מיקום המפתחים בביתכם כך שהחלונות בכיוון מערב יהיו קטנים יחסית, ובעלי התנגדות תרמית גבוהה, כלומר בעלי זיגוג בן שתיים או שלוש שכבות, זכוכית רפלקטיבית, זכוכית Low-E או אחד מסוגי הזיגוגים המבודדים האחרים שפירטנו מוקדם יותר.

גם בחירה בפתרונות הצללה ובגדר אלומיניום , שהם ידועים כיעילים ,תמנע חדירה ישירה של קרינת שמש בקיץ וחימום יתר של חלל הבית, ותסייע בבידוד הבית מהקור בחורף. כשאנחנו מדברים על פתרונות הצללה, האסוציאציה הראשונה שעולה היא וילונות ותריסים, אך את ההצללה הנדרשת יכול לספק תכנון חכם של פיתוח הנוף סביב הבית, נטיעת עצים נשירים במיקומים אסטרטגיים שיספקו הצללה בקיץ ויאפשרו קליטה של קרינת שמש ישירה בחורף.

דילוג לתוכן