חלון עץ מעוצב

חלונות עץ

אם אתם מחפשים מראה יוקרתי ואיכותי לביתכם אין ספק שחלונות עץ הם תוספת נהדרת ומקנים אווירה כפרית נעימה.

חלון עם פרופילי עץ

את חלונות העץ הוותיקים, אשר המסגרת החיצונית והפנימית שלהם עשויה מעץ, תוכלו לראות במרבית הבתים שנבנו בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. חלונות אלו הולכים ונעלמים מהעולם. הם כמעט ואינם קיימים היום בבניה חדשה ובבתים לאחר שיפוצים ואת מקומם תפסו חלונות מודרניים יותר, בין אם הם חלונות עץ מודרניים, חלונות ברזל, חלונות אלומיניום או חלונות בשילוב של עץ ואלומיניום.

חלונות עץ מודרניים

חלונות העץ המודרניים היום אוחזים במספר יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם : ראשית כל הם באמת מאד יפים. הם מעניקים תחושה של חמימות וביתיות לכל בית. שילוב של תריסי עץ בחלונות אלה הופך אותם לציוריים במיוחד. הם משתלבים היטב בבתים בעיצוב כפרי ונוסטלגי ומשדרים חמימות לצד יוקרה.

עם זאת, תחזוקת חלונות עץ היא עדיין עבודה קשה. מכיוון שהעץ הוא חומר אורגני חי ונושם, חלונות עץ הם פגיעים במיוחד לנזקי מזג האוויר, ולכן דורשים טיפולים תקופתיים של שימון ובחירה של צבע לעץ איכותי המסוגל לשמור על המראה של העץ ועל טיבו לאורך זמן. חסרון נוסף שלהם הוא שהם אינם מבודדים כמו חלונות אלומיניום, הם כבדים ולכן קשים להתקנה, והם יקרים מאד.

חלון עץ

חלונות עץ בשילוב אלומיניום

אז מה עושים אוהבי חלונות עץ אשר רוצים לשלב אותם בביתם אך בלי לספוג את חסרונותיהם? אם אתם אוהבים חלונות עץ, כדאי שתחשבו על חלונות בשילוב של עץ ואלומיניום. חלונות אלו משלבים את הטוב שבכל העולמות. הם מורכבים מפרופיל עץ מלא בחלקו הפנימי של החלון, ופרופיל אלומיניום מעוצב בחלקו החיצוני של החלון, עם כל היתרונות של האלומיניום המנוצלים כבר בגדר אלומיניום והצללות..

חלון העץ הפנימי אינו חשוף לרוחות, למשקעים השונים ולשמש, וכך אינו מתבלה וניזוק. חלון האלומיניום החיצוני אינו רגיש לכל אלה ואינו מתבלה בעקבות החשיפה להם. הם דורשים תחזוקה מועטה בלבד ונשארים יפים ומרשימים גם לאחר שנים.

חלון זכוכית עם מסגרות עץ

חלון דמוי עץ

פתרון יצירתי נוסף לאוהבי העץ הוא חלונות אלומיניום דמויי עץ. אלה הם חלונות המיוצרים מאלומיניום אשר עבר תהליך עיבוד שמקנה לו מראה וטקסטורה של עץ. יש להם את כל היתרונות האסתטיים של חלונות עץ בשילוב עם היתרונות התפעוליים והכלכליים של חלונות אלומיניום : הם מבודדים מעולה, הם אינם מתבלים עם השנים וניתן לייצר אותם במגוון של גדלים ובהתאמה לכל המפתחים בבית.