למה בכלל חלונות למרפסת ?

סגירת מרפסת אלומיניום דמוי עץ

בדירות שאינן דירות גן, ישנם שני אזורי פנאי ואירוח מרכזיים : אזור הסלון והמרפסת (זאת כמובן אם התמזל מזלכם ואתם גרים בדירה שאכן יש בה מרפסת). למעשה, גם בבתי קרקע בהם יש גינה, המרפסת היא חלק משמעותי מאזורי הפנאי הבילוי והאירוח בבית, במיוחד בתקופת החורף בה מזג האוויר לא מאפשר לבלות בגינה אשר חשופה לגשמים ורוחות.

אחת הדרכים היעילות והפופולאריות ביותר בישראל להרחיב אזורים אלו המיועדים לבילוי ולאירוח, ולהפוך אותם לשמישים גם בעונות החורף הגשומות או בימי הקיץ החמים בהן השמש קופחת ללא רחם על כל משטח שאינו מקורה, הוא סגירת מרפסות או חלק מהמרפסות. סגירת מרפסות מתבצעת על ידי קירוי שלהן ועל ידי התקנת חלונות למרפסת, אשר מגנים על שטח המרפסת מפני רוחות, גשמים ומשקעים נוספים. כך שבעצם חלונות למרפסת משמישים אזורים שאחרת היו בלתי שמישים בתנאי מזג אויר לא אידיאליים. השיטה הנפוצה והפופולארית ביותר לסגירת מרפסות היא שיטת סגירת המרפסות באלומיניום

כיצד מתבצעת סגירת אלומיניום בשילוב עם חלונות למרפסת

סגירת מרפסות באלומיניום מתבצעת על ידי התקנה של פרופילי אלומיניום המותאמים לגודל פתחי המרפסת, והתקנת חלונות למרפסת ביניהם. במסגרת רפורמת הפרגולות אשר הושקה באוגוסט 2014, סגירת מרפסת אינה פטורה מהיתר בניה אך היא נמצאת תחת הכותרת של הליך רישוי מקוצר. השילוב בין חלונות למרפסת לבין פרגולת אלומיניום הוא ללא ספק שילוב נמצח

בהליך הרישוי המקוצר, כל מה שעליכם לעשות אם ברצונכם לסגור מרפסת, הוא לפנות לרשות המקומית באזור מגוריכם. על הרשות המקומית להודיע לכם על החלטתה תוך 45 יום בלבד. ההליך המקוצר קובע כי אי מתן תשובה מהרשות המקומית תוך 45 יום, משמעו היתר מלא לסגירת המרפסת

סוגי חלונות למרפסת


חלונות למרפסת

מבין כל האפשרויות הקיימות כיום של סוגי חלונות למרפסת, הבחירה האסתטית והמרשימה ביותר היא חלונות אלומיניום. פרופילי האלומיניום הם עמידים ונותרים יפים ומרשימים לאורך זמן, ומשתלבים מצוין עם חלונות הבית.

וחלונות האלומיניום הם נאים ועמידים, אינם דורשים תחזוקה רבה, אינם צוברים אבק כמו התריסים שמעטרים מרפסות מיושנות, הם מאפשרים מגוון רחב של עיצובים, וניתן גם לפרק אותם בקלות ובמהירות אם תרצו לפתוח מחדש את המרפסת בימי הקיץ.

חלונות למרפסת – פתיחת ציר או חלונות הזזה?

חלונות ציר הם החלונות הקלסיים של פעם. הם מאד יפים וציוריים ועם זאת, פרקטיות אינה המאפיין המרכזי שלהם. פתיחת ציר מגבילה אותנו מבחינת החלל שנותר בחלל החדר אם הפתיחה היא פנימה, ומבחינת החלל שנותר מחוצה לו אם הפתיחה היא לכיוון חוץ.

אכן, כשאנו מדברים על חלונות למרפסת אנחנו פחות מוטרדים מהחלל החופשי שנשאר או לא נשאר מחוץ לחלון, אך כאן נכנס החיסרון המרכזי השני של חלונות ציר והוא שקשה לשלב אותם עם תריסים או סורגים.

חלונות הזזה

הם החלונות הפופולריים ביותר כיום, בעיקר מכיוון שהם מאפשרים גמישות רבה בהתנהלות במרחב – פתיחה שלהם אינה "חודרת" לחלל ואינה מגבילה אתכם מבחינת תנועה בחלל או מיקום של רהיטים. בנוסף, חלונות הזזה הם אידאליים לשילוב עם תריסים או עם סורגים.

כדי שתוכלו ליהנות ממקסימום שטח פנוי במרפסת שלכם, כאשר אנחנו מייעצים אילו חלונות למרפסת כדאי לבחור אנחנו ממליצים ברוב המקרים על חלונות הזזה ולא חלונות ציר. פעמים רבות הלקוחות שלנו מעוניינים לשלב חלונות למרפסת יחד עם תריסים, וחלונות הזזה הם אידאליים לשילוב עם תריסים.

חלונות למרפסת – כל היתרונות של חלונות בלגיים למרפסת

הניסיון שלנו לאורך השנים מלמד כי הבחירה המיטבית של חלונות למרפסת היא חלונות אלומיניום, והדובדבן שבקצפת הוא חלונות בלגיים למרפסת. מכיוון שסגירת מרפסת מתבצעת על ידי פרופילי אלומיניום וחלונות אשר מותקנים ביניהם, חלונות למרפסת מפרופיל בלגי מאפשרים לכם גמישות גדולה מאד בעיצוב המפתחים. חלונות בלגיים מאפשרים מגוון של חלוקות, שילוב בין חלקים קבועים לחלקים נפתחים, שילוב של חלונות הזזה וחלונות בפתיחת ציר כרצונכם.

סוגי חלונות למרפסת מבית היוצר של קליל

חברת קליל הידועה מייצרת מספר סדרות של חלונות אלומיניום אשר מתאימים באופן מושלם לסגירת מרפסות והם אידאליים בתור חלונות למרפסת 

קליל קלסי 7000

היא הסדרה הבסיסית של חברת קליל, אלו אינם חלונות בלגיים אלא חלונות אלומיניום בעלות שווה לכל כיס, אשר מתאימים למפתחים קטנים עד בינוניים. העלות של חלונות למרפסת מסדרת קליל קלסי היא 700 ₪ למ"ר, והמחיר אינו כולל מע"מ והתקנה.

קליל בלגי 4300

היא סדרת חלונות בלגיים בפתיחת ציר. שימו לב, הפתיחה כאן היא פתיחת ציר פנימה, כך שהסדרת הזאת מתאימה לצרכי חלונות למרפסת אם חלל המרפסת שלכם הוא גדול מספיק כדי שפתיחה פנימה לא תפריע. חלונות למרפסת מסדרת קליל בלגי 4300 ניתנים לשילוב עם תריסים. העלות של חלונות למרפסת מסדרת קליל בלגי 4300 היא 1,400 ₪ לא כולל התקנה ומע"מ.

קליל בלגי 1700

היא הסדרה הבסיסית של קליל לחלונות בלגיים. המחיר שלה נמוך יחסית לסדרות הבלגיות האחרות של חברת קליל. היא מתאימה למפתחים קטנים עד בינוניים וקלאסית לצורך התקנת חלונות למרפסת. העלות של חלונות למרפסת מסדרת קליל בלגי 1700 היא 1,100 ₪ למ"ר לפני מע"מ והתקנה.קליל בלגי 7300 היא סדרת חלונות הזזה בלגיים אשר ניתנת לשילוב עם תריסים וכן ניתן ליישם בה את שיטת מג'יקליל לפתיחה קלה. עלותה גבוהה יותר משל סדרות אחרות מכיוון שהיא נחשבת לסדרה היוקרתית יותר מבין סדרות החלונות של קליל. אם אתם רוצים לפנק את המרפסת שלכם בחלונות שווים במיוחד, העלות של חלונות למרפסת מסדרה זאת היא 1,550 ₪ לפני מע"מ והתקנה – כולל תריסים חשמליים

אצלנו ניתן להשיג גם גדר אלומיניום מושלמת

דילוג לתוכן