כל המידע הנחוץ על סורגים לבית

סורגים לבית

הסורגים הם שומרי הראש שלנו, מעגל האבטחה הראשי של הבית ושל המשפחה שלנו. הם הגבול שלנו מול העולם הסוער בחוץ, קו ההפרדה בין מי שבפנים לבין מי שזומם מבחוץ. אילו סורגים קיימים כיום בשוק, ואילו סורגים מתאימים לצרכים שלכם?

ישנן שתי פונקציות עיקריות לסורגים לבית. האחת היא מיגון, כלומר : למנוע כניסה מחוץ הבית פנימה, והשניה היא בטיחות, כלומר : למנוע נפילה מתוך הבית החוצה.  בבתי קרקע ובדירות בקומות נמוכות או כאלו שיש אליהן גישה קלה מן החוץ, סורגים למיגון מהווים את מעגל האבטחה הראשי של הבית. הם מרתיעים פורצים ומונעים פריצות "מזדמנות". פורץ שמגיע אל הבית ורואה שהוא ממוגן על ידי סורגים, יבחר ברוב המקרים להמשיך הלאה לחפש מטרה נוחה יותר. זאת הסיבה שסורגים מעניקים תחושת בטחון שאין לה שום תחליף אחר.

מערכת אזעקה, שירותי שמירה ואבטחה הם תוספות טובות וחשובות, אבל הם לא מיועדים ואינם יכולים למנוע כניסה אל הבית, אלא רק מתריעים על אחת כזאת. רמת המיגון של הסורגים נקבעת לפי חוזק עגינת הסורגים לקיר, וחשוב להבין שאין שום סורג שמונע פריצה באופן מלא. סורגים מרתיעים ומעכבים פריצה לבית, וברובם המכריע של המקרים זה מספיק בהחלט כדי שהפורצים יוותרו על ביתכם וימשיכו הלאה. אחד החסרונות המשמעותיים של סורגי מיגון קבועים הוא נושא המילוט בעת חירום.

בעת שריפה, למשל, כוחות החילוץ צריכים לנסר את הסורגים על מנת לחלץ את השוהים בבית. אם אתם מעוניינים בסורגים שניתן להסיר בקלות בעת חרום, הרי שהפתרון עבורכם הוא סורגי בטיחות או סורגים מתקפלים.

עם זאת, יש לזכור כי סורגים מתקפלים אינם מתאימים כפתרון לבטיחות ילדים, משום שעצם אפשרות להשאיר סורג פתוח פוסלת אותו כסורג בטיחות לילדים.  החברות המובילות היום בשוק הסורגים הן כמובן טרלידור ו מקסידור.

חברות אלו הפכו כמעט לשם נרדף לסורגים, ותוכלו למצוא בקטלוגים שלהן את כל סוגי הסורגים עליהם נרחיב מיד.

סורגים מעוצבים לחלון

סורגים מעוצבים לפי מידה

אף בית לא מוגן ללא גדר אלומיניום אנחנו כאן כדי לעזור!

התקשרו עוד היום לקבלת עזרה בבחירת סורגים והצעת מחיר מטובי המתקינים שלנו!

טלפון: 073-7969744
אימייל: info@top-alum.co.il
שעות פעילות:
ראשון– חמישי8:00 – 19:30
שישי8:00 – 12:00

סורגי מיגון קבועים ישרים

מעניקים רמת מיגון גבוהה, קלים להתקנה, אינם מאפשרים מילוט מהיר בעת שריפה. המחירים לסורגים אלו נעים סביב 600 ₪ לחלון סטנדרטי, ללא התקנה

כמו קודמיהם, הם מעניקים רמת מיגון גבוהה, נחשבים לבטיחותיים פחות מכיוון שילדים יכולים לעלות ולשבת עליהם, וגם הם אינם מאפשרים מילוט מהיר בעת שריפה. מחיר סורגים לחלון מסוג זה הוא כ 700 ₪ לחלון סטנדרטי, ללא התקנה.

אלו סורגים שניתן לפתוח ולסגור כרצוננו. הם מיועדים גם לחלונות אך בעיקר לפתחים גדולים יותר, כמו פתח היציאה מהסלון לגינה, שנפוץ מאד בבניה בישראל. יתרונם הוא רמת המיגון הגבוהה שלהם, העובדה שאינם חוסמים באופן טוטאלי את הנוף, והעובדה שהם מאפשרים מילוט מהיר בעת שריפה. החיסרון : אינם מתאימים כסורגי בטיחות לילדים. מחיר סורגים מתקפלים הוא כ 800 ₪ לחלון סטנדרטי ללא התקנה.

אחד מהחסרונות הגדולים של סירוג הבית הוא תחושת צמצום המרחב, הסתרת הנוף ואפילו תחושה של כלא, מאחורי הסורגים. סורג שקוף מעניק מענה מושלם לחסרון זה, תוך כדי שמירה על בטיחות ובטחון בני הבית. סורגים שקופים מונעים נפילות החוצה וחדירות פנימה, ונותרים רואים וכמעט שאינם נראים. סורגים שקופים מיוצרים מפוליקרבונט, חומר שקוף ועמיד במיוחד. המרווח בין הסורגים הוא של 90 סמ, מרווח תקני אשר מונע כל כניסה מבחוץ ונפילה מבפנים. המחירים ל סורגים שקופים הם גבוהים יחסית, ונעים סביב ממוצע של 1400 ₪ לחלון סטנדרטי, לפני התקנה.

סורגים-לבית

סורגים לילדים

אחד הסיפורים האהובים ומסמרי השיער במשפחה שלנו הוא על היום בו הגיעה הסבתא, אז עוד "רק" אמא לחמישה ילדים, הביתה מהעבודה. "הביתה" היה אז הדירה האחרונה בבניין בן ארבע עשרה קומות. סבתא מספרת על הרגע בו התקרבה לבניין, הרימה ראש למעלה, וראתה את הבן הרביעי שלה, אז בן כחמש, עומד על המעקה מחוץ לחלון הסלון הגדול. לא היו אז מעליות, ולצעוק היא לא העזה, כדי לא להפחיד את הילד, ושלא יאבד שיווי משקל. כל מה שנותר לה לעשות היה לדהור במעלה המדרגות, ארבע עשרה קומות, לרוץ פנימה ולשלוף את הילד החולמני מהמקום בו עמד בין שמים וארץ. מה חיפשת שם ? אנחנו שואלים אותו עד היום, והוא לא יודע לענות. ילדים.. הם חוקרים את העולם, סקרנים וחסרי פחד, נסחפים על גלי הדמיון ומגיעים לכל פינה, גם מעבר לאדן החלון בקומה הארבע עשרה. בפרק הבא של הסיפור הותקנו סורגים על כל הפתחים של הבית, והסבתא לעתיד חזרה לנשום באופן סדיר.

כל סוגי הסורגים שנכתוב עליהם במאמר זה יכולים ומתאימים להגן מפני נפילה, ועם זאת, אם אתם גרים בדירה בקומה גבוהה ומעוניינים בסורגים שימלאו אך ורק את הפונקציה של מניעת נפילה החוצה, תוכלו לבחור באופציה של סורגים לילדים. אלו סורגים קלים למניעת נפילת ילדים מקומות גבוהות, עלותם נמוכה משמעותית מכל סוגי הסורגים האחרים, הם כמעט ואינם נראים לעין, והיתרון המרכזי שלהם הוא שהם ניתנים להסרה במהירות בשעת חירום. סורגים לילדים מתאימים במיוחד לדירות שכורות מכיוון שניתן להתקין ולהסיר אותם בקלות ולהעבירם מדירה לדירה. יתרון משמעותי נוסף של סורגים אלה הינו עלותם הנמוכה. המחירים לסורגים לחלון מלא נעים בין 99 ₪ לחלון סטנדרטי לבין 299 ₪ לחלון גדול. no_container="true" type="4:3"]

דילוג לתוכן