מעקות אלומיניום הם הבחירה הטובה ביותר

מעקות אלומיניום למדרגות או מעקה למרפסת. כל המעקות המודרניים, בטיחות ואיכות ללא פשרות.

מעקות אלומיניום סטריפים

מעקות אלומיניום למדרגות פנים

מדרגות למדרגות דורשות בטיחות ותמיכה באנשים כשהם עולים ויורדים במדרגות.
ישנם שני סוגים של מעקה למדרגות : מעקה אשר מהווה מאחזי יד המחובר לקיר, ומעקה אשר יוצר גדר בטיחות סביב המדרגות ומונע נפילה.

ישנם סוגים שונים של מדרגות לבית, חלקם מעוצבים בקווים ישרים וסטנדרטיים וחלקם מעוצבים בקשת מעגלית, כגון מדרגות ספירלה או מדרגות לולייניות. בהתאמה, מעקות למדרגות מיוצרים בקווים ישרים או מעוגלים בהתאם לצורך. מעקות אלומיניום ניתנים לייצור בכל צורה שהיא ולכן הם מתאימים לכל מדרגות הפנים בבית בין אם הן מדרגות ישרות, לולייניות או ספירליות.

כאשר אתם מזמינים מעקות אלומיניום למדרגות חשוב לוודא שהם עומדים בדרישות התקן למעקות למדרגות, שהן גובה מינימלי של 90 ס"מ, מרווח של מקסימום 8 ס"מ בין רכיבי המעקה האנכיים ובין המעקה לקיר, ואיסור מרכיבים אופקיים בתחום של 10-90 ס"מ מפני השטח עליו מונח המעקה. דרישות התקן מיועדות למנוע אפשרות של טיפוס על המעקה או הילכדות של ראש של ילד בין המרווחים האופקיים במעקה.  מעקות אשר משמשים למאחז יד ואינם מעוגנים לרצפה נקראים מעקות מסילה והם אינם כפופים לתקנים שנקבעו למעקות אשר מגדרים את המדרגות.

בכל התקנה של מעקה למדרגות פנים חשוב מאד להקפיד על הבטיחות ועל העמידה בתקנים המתאימים. כאשר אתם מזמינים מעקות אלומיניום מחברה אמינה ומקצועית תועלו להיות בטוחים שמעקות המדרגות שלכם עומדים בדרישות המתאימות ושומרים על הבטיחות שלכם ושל בני ביתכם.

מבחינת העיצוב, מעקות אלומיניום מאפשרים חופש עיצובי מלא : הם מגיעים במגוון של צורות ועיצובים ויכולים להשתלב בכל סגנון שבחרתם לבית שלכם ולספק לכם שילוב מושלם של בטיחות מושלמת ועיצוב שאינו פוסח על אף פרט. אלומיניום הוא חומר קל לעיבוד ולעיצוב וניתן לעצב ממנו מעקות יפהפיים ומרשימים ולשלב בהם אלמנטים שונים. ניתן לשלב מעקות אלומיניום עם אלמנטים מעץ, זכוכית וכן הלאה. ניתן לייצר מעקות אלומיניום בכל גוון שתרצו ובגימורים שונים ומגוונים שישתלבו היטב בעיצוב הבית שלכם.

טלפון במשרד: 073-7969744
אימייל: info@top-alum.co.il
שעות פעילות:
ימים א-ה 8:00-19:30
יום ו -8:00-13:00
אזור פעילות: קו כרמיאל בצפון ועד קו אשקלון בדרום

מעקות אשר מיועדים לשימוש מחוץ לבית צריכים לענות על מספר דרישות : הם צריכים להיות בטיחותיים, הם צריכים להיות מעוצבים ונאים, והם צריכים להיות עמידים לתנאי חוץ. מעקות אלומיניום עונים על כל הקריטריונים האלה והם אוחזים ביתרונות שאין לסוגי מעקות אחרים. ראשית, הם עמידים מאד לנזקי אקלים ושינויי מזג האוויר. ברזל מחליד, עץ נרקב, אבן נשברת ומתפוררת, אבל האלומיניום הוא חומר גלם חזק ועמיד, שאינו נשחק, אינו מתבלה ואינו מחליד. גשם, רוחות, ברד וקרינת השמש לא פוגעים בו בשום דרך שהיא. פרופיל האלומיניום המשמש לצורך בניית מעקות אלומיניום עובר טיפולי שטח כימיים ונצבע בצביעה אלקטרוסטטית בתנור, כך שהוא מאריך שנים ומהווה השקעה מצוינת לטווח הרחוק. שנית, הם אינם דורשים תחזוקה שוטפת : בעוד שאת מעקות הברזל תצטרכו לצבוע מדי כמה שנים, ומעקות העץ יחייבו אתכם לבצע טיפולים משמרים שוטפים כמו שימון שיוף וצביעה, מעקות אלומיניום לא ידרשו מכם דבר מכל אלו.

מעקה אלומיניום וזכוכית למרפסת

מעקות אלומיניום למרפסת

גם כאן, מעקות אלומיניום למרפסת אוחזים ביתרונות רבים שהופכים אותם לעדיפים על מעקות מחומרי גלם אחרים. הם קלים ולכן אינם מעמיסים משקל על המרפסת, הם מגיעים במגוון של עיצובים וצבעים בהתאם לבחירתכם, והם עמידים לנזקי מזג האויר, אינם מחלידים, אינם מתקלפים, אינם דוהים ואינם דורשים תחזוקה מיוחדת, צביעה או חידוש, בשונה ממעקות עץ או ברזל. ניתן לשלב אותם עם זכוכית ובכך לקבל תחושה של שקיפות ומרחב במרפסת ללא חסימה של הנוף הנשקף ממנה, שילוב טוב הוא סגירת מרפסת על גבי שלושת רבעי המרפסת ואת השארית להשאיר פתוח אך עם מעקות. מכיוון שאלומיניום הוא חומר שקל מאד לעצב אותו, לכופף ולעקל אותו בצורות שונות, הוא אידיאלי למרפסות בקווים מעוגלים ומאפשר חופש עיצובי נרחב.
נושא הבטיחות כאן חשוב במיוחד ויש להקפיד על כך שהגובה האפקטיבי של המעקה לא יאפשר לאף אחד לטפס עליו. במעקות משולבים, כדוגמת מעקה נמוך מבטון שמעליו נבנה מעקה אלומיניום או מעקה אלומיניום וזכוכית, יש לוודא עיגון של המעקה העליון למעקה התחתון מהחלק הפנימי של המרפסת. אם בחרתם במעקה אשר משלב אלומיניום וזכוכית, הזכוכית צריכה להיות זכוכית רבודה בעובי מינימלי של 10 מ"מ, ועליה להיות מעוגנת הן בצידה העליון והן בצידה התחתון.

מעקות נירוסטה ואלומיניום

כדי לשמור על בטיחות בחדר הרחצה, במיוחד בחדרי רחצה אשר משרתים ילדים קטנים, אזרחים קשישים או אנשים בעלי מגבלות בתנועה, כדאי להתקין מעקה בטיחות בחדר הרחצה. מעקה כזה מותקן על קיר האמבטיה או המקלחון והוא משמש כמאחז יד לרוחצים.
בדומה, מותקנים מעקות גם בחדרי השירותים במטרה לתמוך במשתמשים בהם אשר מתקשים בישיבה ועמידה באופן עצמאי, כמו קשישים או מוגבלים בתנועה.

מעקה אלומיניום משולב זכוכית

מעקות אלומיניום ומעקות נירוסטה מהווים בחירה אידאלית לשימוש בחדרים רטובים כמו חדרי רחצה ושירותים מכיוון שהן אינם מחלידים ואינם פגיעים לנזקי הלחות אשר עלולים לפגוע במעקות מחומרי גלם אחרים.

מה לגבי מעקות ברזל

מעקות הם עניין של בטיחות ולכן הם מוכרחים להיות עשויים מחומר חזק מאוד ועמיד בפני ריקבון או הרס והחלשות החומר, בנוסף, התקנת מעקה חייבת להיות התקנה מקצועית ויסודית. לא זו בלבד שעל המעקות לעמוד בדרישות התקן הנוגעות לשלבים האופקיים או האנכיים שלהם, הם צריכים להיות מעוגנים אל הרצפה, המדרגות והקירות בצורה יסודית ובטוחה. לכן חשוב מאד להקפיד לעבוד רק עם אנשי מקצוע מנוסים ודייקניים שיבצעו את העבודה בצורה הטובה והבטוחה ביותר. חברת Tip Top אלומיניום מתמחה בעבודות אלומיניום מכל הסוגים. הצוותים המקצועיים שלנו מיומנים ומנוסים ומבצעים התקנות מעקות אלומיניום במשך שנים רבות, כך שכשאתם מזמינים את שירותינו אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שתקבלו את השירות הטוב ביותר ואת התוצאות האיכותיות ביותר.

דילוג לתוכן