תריסים לכל מטרה – איך בוחרים תריסים לבית?

אילו סוגי תריסים קיימים? מה צריך לדעת לפני שמתקינים תריסים בבית ומה היתרונות של תריסים מאלומיניום? המדריך השלם לבחירת תריסים!

לתריסים ישנה חשיבות פונקציונלית רבה בעיצוב הבית – הם עוזרים בשמירה על הטמפרטורה ובכך חוסכים באנרגיה ובחשמל, הם מצלים ומווסתים את האור על פי העדפה, וכמובן מאפשרים לשמור על פרטיות.

תריסים לבית

מדוע לבחור בתריסים?

עם כל היתרונות, גם לתריסים יש חסרונות. אחד החסרונות העיקריים של התריסים הוא הצטברות של אבק ולכלוך אותם המצריכים נקיונות תקופתיים ועדיין זה חיסרון די מינימלי בהשוואה ליתרונות. התריסים סופגים את קרינת השמש, הם נוטים פחות להתבלות, הם עמידים לאורך שנים, הם שומרים על האקלים בבית והם יעניקו לכם פרטיות מרבית בתוך החלל. ולחובבי השמש – כל הטרחה היא בפתיחת התריס, והוא אגב גם יכול להיות חשמלי.

תריסי אלומיניום על אף שרבים נוטים שלא לייחס חשיבות לבחירת התריסים, לתריסים ישנו תפקיד מרכזי גם בעיצוב המראה הכללי של החלון. במקרים בהם מדובר בחלונות בעלי מפתח גדול התופסים את כל שטח הקיר החיצוני, יש להשקיע מחשבה בעיצוב התריסים ולא לשכוח, שתריסים מהווים אלמנט עיצובי עיקרי. כיום סוג התריסים הנפוץ ביותר לשימוש הוא תריסי אלומיניום. תריסי אלומיניום אסתטיים למראה, הם משתלבים היטב בכל עיצוב והתחזוקה שלהם פשוטה. בנוסף, לתריסי אלומיניום יכולת בידוד גבוהה ובעזרתם ניתן לשמר את הטמפרטורה הטבעית של הבית ולווסת את מידת האור והצל הרצויה. מכיוון שקיימים סוגים רבים של תריסים, כדאי לעבוד מול חברה מקצועית שתיתן לכם ייעוץ והכוונה.
תריסים מותקנים
הכל עניין של טעם
הסוגים השונים של תריסי אלומיניום מגדילים את אפשרויות הבחירה העומדות בפניכם, כך אינכם צריכים להסתפק בעיצוב סטנדרטי. בין סוגי התריסים שקיימים –
• תריסי אלומיניום לפתיחה – תריסים שנפתחים כלפי פנים או חוץ באופן ידני והם בעלי מנגנון נעילה ידני גם כן
• תריסי אלומיניום להזזה – סוג זה מורכב על מערכת מסילות הזזה קבועה בחלון ויש לו מנגנון נעילה עם צילנדר. כמו כן הוא נוח לתפעול והזזה.
תריסי אלומיניום לגלילה – הסוג הזה נחשב לנפוץ ביותר מכולם ולו מנגנוני הפעלה שונים ומגוונים. בין אם אתם מעוניינים במנגנון פתיחה ידני, בין אם חשמלי ובין אם בשילוב של שניהם, תריס גלילה הוא הפתרון בשבילכם. תריסים אלו אינם מצריכים תחזוקה רבה, הם נוחים לפתיחה או סגירה, ניתן להפעיל אותם על ידי שלט ויש להם מגוון רמות הצללה.

העלויות של תריסי אלומיניום

המחירים של תריסי אלומיניום נעים בין 1000 ₪ ל – 10000 ₪ והם תלויים בסוג התריס, בגודלו, בעיצובו ובמנגנון הפתיחה שלו.

העלויות של תריסי אלומיניום

לפני ביצוע רכישה, וודאו כי אתם קונים מחברה מוכרת, ובדקו אם החברה היא גם זו שמבצעת את ההתקנה.

צור קשר

כיצד תבחרו את התריסים המתאימים ביותר?

בחירת התריסים לחלונות הבית תלויה בגורמים שונים. רבים יעדיפו שלא להתעסק עם פתיחה ידנית ולכן יעדיפו תריס עם פתיחה חשמלית, ואם הוא בעל שלט, מה טוב, כך אפשר לאוורר את הבית אפילו בלי לקום. לעומת זאת ניתן לחסוך בעלויות עם תריסי הזזה. התקציב הוא נעלם לא פחות חשוב במשוואה ויש להביא בחשבון גם את הקנייה וגם את ההתקנה. כמובן, שתקציב גבוה יותר יעניק לכם יותר אפשרויות בחירה רבות ומגוונות יותר. מלבד עלויות ונוחות הפתיחה, בחירת התריסים תתבצע גם בהתאם לשיקולים כמו גודל החלון והסגנון העיצובי שתרצו בבית.