תריסים חשמליים חלון גדול

תיקון תריסים חשמליים

תיקון תריסים חשמליים –
כל מה שצריך לדעת

תיקון תריסים חשמליים

תקלות בתריסים חשמליים הן בדרך כלל תוצאה של תקלה בחיבורים החשמליים, תקלה בשלבי התריס או תקלה במנוע החשמלי. תיקון תריסים חשמליים הוא עבודה למקצוענים והוא דורש, לצד הבנה מעמיקה של המנגנונים ופעולתם, גם עבודה מדויקת, אמינה והוגנת שתמנע תקלות חוזרות. על התקלות הנפוצות בתריסים חשמליים ועל דרכי פתרונן תוכלו לקרוא כאן.

תריסים חשמליים כיום הם כמעט סטנדרט נהוג בבניה חדשה. אם בעבר אפשר היה לראות תריסים חשמליים בעיקר בבתים בעלי גימור ברמה גבוהה, היום הם פופולריים ונפוצים וניתן לראות אותם כמעט בכל בית. הסיבות לכך ברורות, הם נוחים ופשוטים לתפעול והם אינם דורשים כוח פיזי כדי להפעילם, הם עמידים לאורך שנים, הם מבודדים מצוינים ולכן הם חוסכים לכם בהוצאות האנרגיה לבית, הם מגנים על הבית מפני פריצה, לא רק בגלל חוזקם ועמידותם אלא בזכות פיתוחים ייעודיים להגנה על הבית מפני פורצים, אשר ניתנים ליישום רק עם תריסים חשמליים. תריסים חשמליים הם מוצר מודרני וחדשני אשר מתפתח ככל שהטכנולוגיה הרלבנטית מתקדמת, והיא אכן מתקדמת ומביאה אלינו פיתוחים שונים כגון תריסי סורגים, תריסי אור, תריסים עם חיישני חום, אור, קור, רוח וגשם, תריסים לבית חכם, תריסים שמשתפים פעולה עם האזעקה שלכם וכן האלה. המשמעות של המורכבות והתחכום של תריסים חשמליים היא שכאשר יש צורך לבצע תיקון תריסים חשמליים, חשוב מאד שהתיקון יתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה. תיקון תריסים חשמליים איננו משחק ילדים, חשוב לבצע אותו נכון כדי שלא ליצור יותר נזק מתועלת.

תיקון תריסים חשמליים – רק על ידי אנשי מקצוע מנוסים

תיקון תריסים חשמליים, בדיוק כמו התקנה שלהם, חשוב שיעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ואמינים אשר זהו תחום התמחותם. יותר מכל עדיף להזמין לתיקון את בעל המקצוע אשר התקין את התריסים בביתכם. חלק מהתקלות הנפוצות בתריסים חשמליים מכוסות במסגרת האחריות שניתנת של התריס ועל התקנתו, בדקו זאת מול המתקין שלכם.

תיקון תריס חשמלי

תיקון תריסים חשמליים -סוגי השלבים.

השלבים של תריסים חשמליים מתחלקים לשני סוגים עיקריים. תיקון תריסים חשמליים צריך להביא בחשבון איזה סוג שלבים יש בתריס שאנחנו רוצים לתקן, מכיוון שיש תקלות שהן אופייניות יותר לסוג שלב מסוים, וגם אופי התיקון ישתנה בהתאם לסוג שלבי התריס.
שלב מוקצף – זהו שלב קל ומבודד, הוא מיוצר על ידי כיפוף של האלומיניום לצורה של שלב ומילוי של השלב בקצף פוליאורטני. אלו שלבים שהם חזקים פחות מהשלבים המשוכים והם משתמשים למפתחים של עד 300 ס"מ. ככל שהמפתח גדול יותר, עדיף להתקין שלבים משוכים שהם יותר חזקים ויותר אמינים משלבים מוקצפים.
שלב משוך – שלב אלומיניום עבה וחזק מיוחד ( 0.9-1.4 מ"מ), מיוצר בתהליך משיכה/טרידה (אקסטרוזיה). זהו שלב חזק, אמין ואיכותי יותר מהשלב המוקצף, יש איתו פחות תקלות ובדרך כלל התיקון הוא פשוט יותר בשל איכותו של המוצר.
באופן כללי, הרבה תקלות מתרחשות והרבה קריאות של תיקון תריסים חשמליים מגיעות מכיוון שהותקנו תריסי שלב מוקצף במפתחים בהם היה צריך להתקין שלב משוך.
לפעמים, כשמדברים על סוגי תריסים, מדברים גם על סוגי השלבים שמנינו (שלב משוך ושלב מוקצף) וגם על סוגי תריסים נוספים שאינם מתאפיינים בהכרח בהתאם לסוגי השלבים:
תריסי אור – אלו תריסים חשמליים, משלב משוך או שלב מוקצף, שיש להם מצב פתיחת ביניים שבו מרווח קטן בין השלבים מאפשר חדירה חלקית של אור ואויר הביתה.
תריסי סורג – אלו תריסים שמיועדים להגביר את רמת הביטחון והאבטחה בבית, הם משולבים עם סורג ועם פרופילים מפלדה ולכן קל להבין שהם מיוצרים משלב משוך שהוא השלב החזק והעמיד יותר מבין שני הצדדים. תריסי סורג לרוב אינם מחליפים את הבטיחות שסורגים לבית נותנים, אך הם עוד מקדם בטיחות מעולה לאנשים הרוצים להימנע מסורגים.

תריסים חשמליים על קיר שלם

תיקון תריסים חשמליים -תקלות נפוצות

תיקון תריסים חשמליים הוא עולם רחב ומגוון של בעיות וצרות שעלולות להיגרם לתריסים שלכם, ובכל זאת יש כמה תקלות נפוצות שחוזרות על עצמן ברוב הפעמים בהם אנו נקראים לצורך תיקון תריסים חשמליים. רוב התקלות מתחלקות לתקלות מנוע, תקלות במתג ההפעלה של התריס , או תקלות במערכת השלבים של התריס .

התריס החשמלי לא עובד – שלושת האפשרויות הנפוצות במקרה כזה הן חיבורי חשמל שאינם תקינים, מגע בין שלבי התריס לבין כפתורי הכיוון, או בעיה במתג החשמלי. ברוב המקרים, אם לתקלה לא קדמו סימנים מקדימים או תקלות קודמות בפעולת התריס, לא יהיה מדובר בבעיית מנוע מכיוון שמנוע של תריס חשמלי בדרך כלל "יתריע" מראש לפני שהוא מפסיק לעבוד, על ידי סימנים ותקלות שונות.

התריס החשמלי לא עולה – יש שתי אפשרויות : או בעיית מנוע או בעיית מתלים או רצועות. אם התריס שלכם לא עולה, לחצו על המתג למטה והקשיבו היטב : אם אתם שומעים את המנוע עובד אז כנראה שהבעיה היא שהרצועות או המתלים של התריס נקרעו ויש להחליף אותם. אם אינכם שומעים את המנוע או שאתם שומעים רק זמזום חלש – סיכוי סביר שהבעיה היא במנוע ויהיה צורך להחליפו.

התריס החשמלי לא יורד – כאן מה שצריך לעשות זה לנסות להפעיל את המתג החשמלי כדי לראות האם המנוע מגיב. אם המנוע מגיב זה סימן טוב שאומר שהבעיה היא כנראה לא במנוע. אם אכן המנוע מגיב והתריס עדיין לא יורד, צריך להוריד את התריס באופן ידני ורק לאחר מכן נוכל לגלות מהי הבעיה.

התריס לא עולה עד הסוף – ברוב המקרים מדובר בתקלה של כיוון המנוע החשמלי. צריך לכוון אותו מחדש ולבדוק מה גרם לשינוי הכיוון. נעשה זאת על ידי כך שנפתח את ארגז התריס ונבדוק את כיוון המנוע. אפשרות נוספת היא שהשלבים של התריס זזו מהמקום שלהם ונתפסו במסילות התריס.

התריס לא נעצר – ברוב המקרים לא מדובר בבעיה אקוטית במנוע אשר תצריך החלפה של המנוע אלא בבעיית כיוון המנוע החשמלי של התריס. לעתים הבעיה נובעת מניסיון לא מקצועי לתקן את התריס, ניסיון אשר גרם למנוע לאבד את הכיוון שלו. לעתים קורה שהשלבים העליונים של התריס זזים ונוגעים בכפתורי הכיוון של התריס וגורמים למנוע לא לעצור או לא לעבוד כלל.

התריס מקצר – בחלק הארי של המקרים הבעיה נובעת מהתריס עצמו. שלביו של התריס זזים ממקומם ובאים במגע עם החיווט החשמלי שיוצא מהמנוע ויוצרים קצר חשמלי. טיפול מקצועי ואיכותי יפתור זאת בדרך כלל בלי שיהיה צורך להחליף את המנוע עצמו.

המנוע מקרטע – המנוע עובד לאט, לא סוחב, נתקע וכן הלאה – סימן שהגיעה העת להחליף מנוע. תופעה אחת יכולה להיות שהתריס עולה שליש דרך ואז נעצר, ואז צריך לסייע לו להמשיך לעלות על ידי הרמה של השלבים מעלה. זה סימן מקדים לכך שהמנוע בדרך לסוף חייו. תופעה אפשרית נוספת היא שהמנוע מצליח להרים כמה שלבים ואז נעצר. בשני המקרים סביר להניח שנצטרך להחליף את המנוע.

תריס חשמלי קרוע – כנראה שהשלבים בחלקו העליון של התריס נקרעו ונותקו מיתר השלבים. ישנם מתקנים לא מקצועיים אשר ימליצו לכם לוותר על השלבים האלו, אנחנו ממש לא ממליצים. ברוב המקרים התיקון יכלול פשוט תיקון של השלבים הקרועים והשבתם למקומם, ולא יהיה צורך בהחלפה שלהם.

תריס חשמלי עלה למעלה לתוך הארגז – ברוב המקרים הבעיה נובעת מכך שהתריס יצא מהמסילה שלו. מה שנעשה כדי לפתור את הבעיה זה לפתוח את ארגז התריס ולכוון את התריס בחזרה אל המסילה.

תריס תקוע באמצע הדרך מחוץ למסילה – במקרים הפשוטים כל מה שנצטרך לעשות זה להחזיר את השלבים למקומם, ובמקרים מורכבים יותר נצטרך לפרק את כל התריס ולהחזירו למקומו רק לאחר תיקון שלביו.

תריס חשמלי שיורד בקפיצות קטנות –סביר להניח שנפלו שלות משלבי התריס. השלות שומרות שהתריס לא ינוע לצדדים והיעדר שלהן יכול לגרום לבעיות חמורות כמו פגיעה בכבל החשמלי של המנוע.

התריס נפל – ברוב המקרים הבעיה נובעת מתקלה במתלי הנירוסטה של התריס או הרצועות המחברות את הצינור אל התריס עצמו. שימו לב, אם מחליפים רצועה אחת בתריס צריך להחליף את כל הרצועות, גם אלו שלא נפגעו ולא נקרעו ולא להסתפק בהחלפת הרצועה הקרועה בלבד. זה דומה לכך שאם צריך להחליף גלגל אחד ברכב אין מנוס מלהחליף את כל ארבעת הגלגלים גם אם שאר הגלגלים במצב תקין לחלוטין.

תקלה בשלות של התריס – לפעמים אנו מוצאים בסביבת התריס החשמלי פלסטיקים קטנים בצבע שחור או לבן. אלו השלות של התריס והימצאותן בסביבה מעידה על תקלה : השלות מותקנות בצידי שלבי התריס, ותפקידן למנוע משלבי התריס לזוז לצדדים ולפגוע בכבל החשמלי של המנוע. במקרים רבים פגיעה כזאת עלולה לפגוע בכל המנוע ולחייב את החלפתו.

תיקון תריסים חשמליים – מחיר ממוצע
  • ביקור טכנאי 200-300 ₪
  • שחרור תריס חשמלי תקוע 200-600  ₪
  • החלפת מנוע (תריס משוך) 1,300-2,600 ₪
  • החלפת מנוע (תריס מוקצף) 900-1800 ₪
  • החלפת מתג הפעלה  200-550 ש”ח
  • החלפת שלב  200-700 ש”ח.