פרגולה אדומה

סגירת מרפסת עם פרגולה

כל בית צריך מרפסת

פרגולה היא אמצעי ההצללה המוכר והפופולרי כיום. זהו מבנה מקורה, ללא קירות שנסמך על עמודים בלבד ושמיועד לספק לנו הגנה מהגשם ומהרוחות ולהצל עלינו מהשמש הקופחת. כבונוס על כל אלה, הפרגולה מהווה גם תוספת מרשימה ואלגנטית למראה לגינה או למרפסת שבהם היא מוקמת ומשדרגת את מראה הבית כולו.
הפרגולה מתאימה לכל גודל ולכל סוג דיור. היא יכולה להיות חלק משטח גינה בבית פרטי או לשמש חלק אינטגרלי של מרפסת בדירה בבית משותף כמו במקרים בהם מבצעים סגירת מרפסת. כך או כך, הפרגולה היא מקום שבמדינה כמו שלנו נעים לשהות בו כמעט בכל חודשי השנה, להתרווח בו ופשוט ליהנות מהחיים.

מרפסות סגורות

יתרונותיה של פרגולה במרפסת

עם הגידול המסיבי של הבנייה בכל רחבי הארץ והתפשטות תכניות התמ"א 38, מהוות המרפסות היום חלק בלתי נפרד כמעט מהדירות בבניינים משותפים. ואכן, המרפסת היא תוספת נהדרת ושימושית מאוד לדירה עצמה ולדרי הבית, אך אם לא מגנים עליה, היא חשופה לפגעי מזג האוויר בקיץ ובחורף. לכן, רבים מעדיפים להתקין עליה פרגולה שתשמש מספר מטרות – גם תהווה פתרון הצללה איכותי ששומר על הציוד והריהוט שבמרפסת ושבנוסף לכך, גם תרחיב את הדירה ותיצור חלל המשך נעים לשהייה. שיטות הבנייה המתקדמות ומגוון החומרים הנרחב שמוצע כיום בשוק, הופכים את תהליך התאמת הפרגולה למרפסת הדירה ואת בנייתה לפשוטים ומהירים.
פרגולה במרפסת היא גם בסיס טוב לסגירת חורף והחומר האולטימטיבי, הנוח והיעיל לעשות זאת הוא האלומיניום.

פרגולה

למה דווקא אלומיניום?

לאלומיניום מאפיינים רבים שמתאימים לשימוש בעבודות אלומיניום, חיפוי קיר, ובפרגולה למרפסת בפרט, בעיקר כיוון שמדובר בחומר גלם קל משקל שאינו מכביד ומעמיס על המרפסת, ויחד עם זאת, שמסוגל לשאת משקל רב ולשמור על יציבות מירבית. כמו כן, אלומיניום עמיד מאוד לנזקי מזג האוויר ולמפגעים אחרים. הוא אינו מושפע מהגשם בחורף או מהשמש בקיץ, אינו מחליד במגע עם מים, ומזיקים למיניהם אינם מצליחים לחדור אליו. העובדה שהתחזוקה שלו מועטה עד כמעט בלתי נדרשת, היא עוד דבר שהופך אותו נוח כל כך, ובנוסף לכל אלה, הוא גם אלגנטי למראה בכל מצב.
ההצללה הקיימת בפרגולות אלומיניום נוצרת על ידי רפפות או תריסים ייעודיים שנטויים בזווית. צפיפות הרפפות וכיוון נטייתן הם אלו שקובעים את כמות האור, את האוורור לפרגולה ואת האטימה שלה. ניתן לווסת את הפתיחה והסגירה של הרפפות, באמצעים חשמליים או ידניים, ולהתאימן באופן מיטבי לעונות השנה ולשעות היום.

פרגולה למרפסת

סוגים שונים של פרגולה למרפסת

ישנם מספר סוגים של פרגולות אלומיניום למרפסת: פרגולה קבועה, שהיא יציבה במיוחד ושזווית הרפפות שלה עומדת על 45 מעלות. לפרגולה כזו ניתן להוסיף גג פלסטי שימנע ממי הגשם להיכנס; פרגולה חשמלית, שמתופעלת על ידי מנוע חשמלי ושלט בקרה שמכוונים את הרפפות בהתאם לצרכים ולדרישות של בני הבית; פרגולה חשמלית מבד, אותה ניתן לפתוח ולסגור על ידי מסילות שעליהן מולבש בד. פרגולה כזו מאפשרת אטימה או חשיפה מלאות של אור השמש; ופרגולה תלויה, שהיא מבנה ללא עמודים תומכים ושמתאימה מאוד למרפסות שגם כך קטנות ובהעדר עמודים שטחן לא מצטמצם יותר.

סגירת פרגולה

סגירה של פרגולה מתבצעת בדרך כלל לקראת עונת החורף במטרה להגן על הציוד והריהוט שמאוחסנים בה וכדי שניתן יהיה לבלות בה גם בימי הקור ועדיין להרגיש כאילו אנחנו בחוץ. הסגירה עצמה הופכת את הפרגולה למעין חדר עצמאי קטן, והיא מבוצעת על ידי כיסוי שלה על ידי חומרים שונים, שהבולטים בהם הם זכוכית, בד וסוככים מסוגים שונים.
לכל אחד מאפשרויות הסגירה שהוזכרו יתרונות וחסרונות. הזכוכית, על אף שבמרבית המקרים היא יקרה מהחומרים האחרים, סגירה באמצעותה היא מהירה, יעילה וחשוב לא פחות, דקורטיבית. השימוש בזכוכית נותן תחושה של המשכיות עם החוץ ושל גודל, ובמי החורף השמשיים, פרגולה עם סגירת זכוכית מהווה מעין חממה שנעים עד מאוד לשבת בה.
השימוש בבד או בסוככים מציג יתרונות של מגוון. ניתן לבחור סוגי בדים או סוככים בצבעים ובמרקמים שונים, להשתמש בפתיחה ידנית או חשמלית, להוסיף חלונות ופתחים מתאימים ועוד.

על חיפוי אלוקובונד שמעת?

אנו בטיפ טופ אלומיניום בעלי ניסיון וידע רב בתחום האלומיניום, ומיישמים אותו במלואו על מנת לספק לכם מוצר איכותי לטווח ארוך. אנו מתחייבים להתאים עבורכם את הפרגולה המיטבית ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אצלנו תקבלו שירות אדיב, מקצועי ומהיר, ללא פשרות וללוות אתכם בכל שלב עד לסיום העבודה בזמן ולשביעות רצונכם המלאה. נשמח לשמוע מכם ולראות אתכם בין לקוחותינו.

באדיבות אתר טוב תודה