חלון גג אלומיניום על רעפים

חלונות גג רעפים ומחיר

חלונות גג רעפים – צוהר לחיים חדשים

חלון גג אלומיניום על רעפים

חלונות גג, או סקיילייט, הם חלונות קבועים או ניתנים לפתיחה אשר מותקנים בגג המבנה ומייצרים אפקט מרשים מאד של אור טבעי ואוורור, גם ובמיוחד באזורים חשוכים ולא מאווררים בבית.

חלונות גג, או סקיילייט, מגיעים במגוון של דגמים, חלקם קבועים ללא פתיחה, וחלקם מאפשרים פתיחה ואוורור במקרה הצורך. ישנם חלונות עם פתיחה ידנית וחלונות עם פתיחה חשמלית, וניתן לשלב בחלונות גג גם תריסים, רשתות ווילונות מתאימים. בחלונות גג חשוב מאד לתכנן נכון : את מיקומם, את הפרופורציות שלהם, את פרטי האיטום המתאימים, ולבצע נכון, מכיוון שחלון גג מתוכנן היטב ומותקן במקצועיות הוא נכס, ואילו חלון גג שאינו ממוקם נכון או שהותקן באופן חובבני הוא מקור לצרות צרורות. בהתקנת חלונות גג חשוב מאוד לוודא את ההתאמה המדויקת שלהם למבנה, את השיפוע הנכון, את האפשרות לניקוז ואיסוף של אדים מעובים מתוך הבית וכן הלאה. מבחינת הזכוכית – בחלונות גג תמיד נעשה שימוש בזכוכית בידודית, והזכוכית החיצונית תהיה זכוכית מחוסמת.

חלון גג מאלומיניום
חלון גג בעליית הגג

חלונות גג כפתרון לחללים חשוכים ולא מאווררים

ככלל, חלון קטן בגג מכניס פי כמה אור מחלון גדול בקיר, ולכן חלונות גג הם פתרון אידיאלי לחללים שאינם מוארים מספיק או חללים עם מעט כיווני אוויר. די בחלון גג קטן אחד כדי להכניס לחלל את אותה כמות אור שהיה מכניס אליו חלון גדול מאד בקיר. אם אנו מדברים על חלון גג עם פתיחה – הרי שפתרנו גם את בעיית האוורור של החלל : חלונות גג הם פתרונות אוורור טובים יותר מחלונות קיר, מכיוון שהאדים עולים למעלה, וחלונות קיר אינם יכולים לשחרר אויר חם וגם אינם מייצרים סירקולציה אם אין שני חלונות אשר ממוקמים זה מול זה (נדיר בחדרי רחצה, למשל, שם האוורור חשוב במיוחד). לעומתם, חלונות גג יוצרים סירקולציה ואינם זקוקים לחלונות נוספים מולם.

חלונות גג למטבח

אחד מלקוחותינו תכנן בית גדול ויפה, אך אחד מהאילוצים של הבית היה מטבח עם חלון אחד בלבד, שפונה לחצר פנימית. הלקוח שלנו חשש, ובצדק, שהמטבח יהיה חשוך מאד. הפתרון היה חלונות גג בגג המטבח, שהכניסו הרבה אור ואויר למטבח ופתרו את בעיית כיווני האוויר.

חלונות גג בגרמי מדרגות

דוגמה נוספת היא התקנת חלונות גג בגרמי מדרגות בבית. גרם המדרגות בבית הוא אחד המקומות החמים ביותר בבית ויכולים בקלות להפוך לאזורים חנוקים ולא נעימים. בנוסף, הם לא פעם חשוכים מכיוון שאין בהם חלונות. מפאת גובהם, חלונות גג בגרמי מדרגות אינם נגישים בקלות לפתיחה ידנית ולכן כדאי לשקול התקנת פתיחה חשמלית.

חלונות גג במקלחת

אצל אחד מלקוחותינו, בבית דו משפחתי, חדר הרחצה בקומת המגורים ממוקם בצד של הקיר המשותף עם השכנים ואין הרבה תאורה טבעית מהחלונות בקירות. האדריכל מצא לכך פתרון מצוין ותכנן שני חלונות גג בחדר הרחצה. התוצאה היא חדר רחצה מואר ומאוורר היטב.

חלונות גג בחדר הארונות

חדר הארונות הוא בדרך כלל חדר קטן וצפוף, ללא חלונות בקירות, שהרי כל קירותיו מוקדשים למידוף ופתרונות אחסון לבגדים. התוצאה היא חללים קטנים, חשוכים, דחוסים ולא מאווררים. התקנת חלונות גג בחדר הארונות מאווררת מאד את החלל ומציפה אותו באור טבעי.

חלונות גג בעליית גג

ניצול עליות גג לצורך מגורים הוא פתרון מצוין להרחבת שטחי המגורים בבית. עם זאת בדרך כלל יש בהן מחסור בחלונות בקירות ובתאורה. חלונות גג בעליות גג מהווים פתרון מצוין הן לאוורור והן לתאורה וחשוב לתת את הדעת למיקום של החלון בחלק הגבוה של הגג כדי לאפשר שחרור אויר חם שכידוע עולה למעלה.

חלונות גג סולריים

מיקום וכיוון של חלונות גג

כשאנו מדברים על מיקום וכיוון חלונות גג אנחנו חושבים על שני גורמים : אור ושמש. בכל כיוון שבו נמקם את חלונות הגג, תהיה כניסה של אור, וישנם כיוונים בהם תכנס גם שמש. נשמע טוב ? תלוי בכיוון. בכיוון צפון מזרח, למשל, תכנס דרך החלון מעט שמש, ולא בכל העונות. וכשכבר תכנס שמש, היא תכנס בשעות הקרות של היום – יתרון. לעומת זאת, דרום מערב הוא כיוון רווי שמש, במיוחד בשעות החמות של היום, ולכן דרך חלונות גג בכיוון דרום מערב תכנס הרבה שמש ברוב עונות השנה ודווקא בשעות החמות של היום – פחות מוצלח.
ככלל אפשר לומר שעדיף להתקין חלונות גג בקירות צפוניים, ולא בקירות לכיוון דרום או דרום מערב. הסיבה לכך היא אופי קרינת השמש בכיוונים השונים. חלונות גג לכיוון דרום/דרום מערב חשופים לקרינת שמש ישירה לאורך רוב שעות היום, ולכן מכניסים המון קרינה, המון חום והמון סינוור, בעיקר בשעות הצהריים. לעומת זאת, חלונות גג לכיוון צפון אינם חשופים לקרינת שמש ישירה ולכן מספקים אור יום לאורך רוב שעות היום ללא חדירת קרני שמש ישירות, חום וסנוור. אם אין ברירה אלא למקום חלונות גג בכיוון דרום או דרום מערב, ההמלצה שלנו היא להתקין חלונות קטנים, להקפיד על בידוד מעולה ועל זיגוג נגד קרינה (זכוכית אנטי סאן), תריסים ווילונות.

חלון גג רעפים
חלון גג פרופיל עץ

חלונות גג – חלוקה לסוגים

חלונות גג ציר מרכזי – פתיחת החלון על ידי ציר באמצע החלון כך שהאוויר החם בגג נפלט החוצה, ואויר רענן נכנס פנימה. החלון מסתובב על הציר המרכזי ב 360 מעלות, כך שניתן לנקות אותו בקלות.
חלונות גג ציר כפול – חלונות אשר משלבים שני סוגים של צירים : עליון ואמצעי. החלון נפתח כלפי חוץ, וניתן לפתוח אותו באמצעות הציר המרכזי כדי לקבל גישה נוחה לצרכי ניקיון.
חלונות גג פתיחה כלפי חוץ – נפתחים כלפי חוץ על ידי בוכנה סמויה ומאפשרים גישה נוחה לצורך ניקיון של חלקו החיצוני של החלון.
חלונות גג קבועים ללא פתיחה – משמשים לצורך תאורה בלבד ולא אוורור וסירקולציה.

הכנה לחלון גג
איטום חלונות גג
אטימת חלון גג
חלון אלומיניום לגג

השם שלך (חובה)

טלפון (חובה)

ההודעה שלך