דלתות פנים

דלת פנים

עד לפני עשור בלבד, יכולנו לראות ברוב הבתים דלתות פנים פשוטות בציפוי למינציה בגוון עץ. דלתות צנועות, פונקציונליות, לא עמידות במיוחד, ויש האומרים גם כעורות. כיום, דלתות פנים הן עולם ומלואו אשר מציע מגוון גדול מאד של סגנונות, חומרי גלם ועיצובים. מה הדגשים בבחירת דלתות פנים לבית? מהם סוגי החיפויים הקיימים ולאילו חדרים הם מתאימים? וכמה זה בכלל עולה לנו? על כל זאת תוכלו לקרוא כאן.

למה צריך לשים לב כשבוחרים דלתות פנים ?

פרטיות פרטיות פרטיות….
שיקולי מרכזי בבחירת דלת פנים הוא עד כמה היא אטומה מפני רעשים. זה שיקול משמעותי בכל חדר : חדר השינה של ההורים, חדר השירותים, חדר הילדים, חדרו של המתבגר או חדר העבודה. דלתות פנים עם אטימות גבוהה כנגד רעש, ובמינוח מקצועי יותר : בעלות יכולות בידוד אקוסטיות טובות, יבטיחו הן את הפרטיות של דיירי החדר והן את ההתנהלות התקינה והשלווה של יתר הבית.
רמת הבידוד האקוסטי של דלתות פנים היא פונקציה של שני גורמים מרכזיים : חומרי הגלם הפנימיים שלהן וגומי הבידוד סביבן. מילוי פלקסבורד, למשל, מעניק בידוד אקוסטי (וגם תרמי) מצוין ולכן דלתות במילוי פלקסבורד נחשבות לאיכותיות במיוחד.

 • עמידות למים

  נוהגים לשטוף את הבית בהרבה מים? אם כן, חשוב שתבחרו דלתות פנים עמידות למים, כאלו שלא יתבלו, יתנפחו, יתפוררו וכן הלאה כתוצאה ממגע עם מי השטיפה. רוב הדלתות האיכותיות הן עמידות בפני מי השטיפה, אך לחדרי הרחצה חשוב לבחור בדלתות פנים עם הגנה מיוחדת מפני מים.

 • התאמה לחלל

   

  באופן כללי ניתן לומר שחיפויים מבריקים וללא חלוקה פנימית מסייעים לפתוח חללים צרים. זה נכון לגבי חיפויי קירות וחיפויי רצפה וזה נכון גם לגבי חיפויי דלתות פנים. לכן, במקרים בהם יש להגיע אל הדלת דרך מסדרון צר, כדאי לבחור בדלתות בעלות חיפויים מבריקים.
  בחללים שאין בהם מספיק אור טבעי, כדאי לבחור בדלתות אשר משולבים בהם חלונות או צהרים מזכוכית, אשר יסייעו בהחדרת אור מהסביבה החיצונית של החדר אל החדר עצמו.

שילוב הרמוני בעיצוב הבית

הדלת היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ולכן חזקה עליה שתשתלב באופן הרמוני בעיצוב שלו, בחיפוי הקירות והרצפה או הפרקט ובסגנון הכללי של הבית. לכן רצוי שהחיפוי של הדלת והצבעים שנבחר לדלת יהיו בגוונים זהים ככל הניתן לצבע חיפוי הרצפות והקירות בבית. חשוב גם שהסגנון של הדלת יהיה הולם לסגנון הרהיטים בבית. כך, לבית שמרוהט בקווים נקיים וסגנון מודרני, לא נתאים דלתות פנים מסוגננות מעץ עם פיתוחי מתכת, אלא דלתות בסגנון מודרני או מינימליסטי, ואת הדלתות בגווני עץ המעוטרות בפיתוחים למיניהם נשמור לבתים בעיצוב כפרי ונוסטלגי.

דוגמא לדלתות פנים

דלתות פנים – פתיחת ציר או דלתות הזזה?

בדרך כלל כשאנחנו חושבים על דלתות פנים אנחנו מדמיינים דלתות בפתיחת ציר, וזאת אכן הבחירה הנפוצה לדלתות פנים בבית. עם זאת, במקרים רבים, דווקא דלת הזזה יכולה לתת מענה מוצלח יותר לצרכינו. דלתות הזזה מתאימות במיוחד לחללים קטנים מכיוון שהן חסכוניות במקום. הדלתות נעות במקביל לקיר ואין להן את רדיוס הפתיחה של דלתות הציר, כך שהן לא מגבילות אותנו בהצבת רהיטים בחדר או בתנועה בחלל. דלתות הזזה מתחלקות לדלתות כנף על כנף אשר נעות על גבי מספר מסילות מקבילות, כך שבמצב הפתוח שלהן, כנף אחת לפחות תעמוד במקביל לכנף אחרת, והפתיחה המתאפשרת היא חלקית בלבד, לבין דלתות הזזה לכיס פנימי בהן הדלתות נעות על גבי מסילות אל תוך כיס פנימי מובנה בקיר.

דלת פנים לבית

בדלתו פנים באיזה מילוי להשתמש כוורת או פלקסבורד ?

הקוראים המתמידים בנושא דלתות פנים מכירים בוודאי את שני המונחים האלה, אשר מעטרים את מבחר אתרי יצרניות דלתות הפנים בארץ. אלו שני סוגי המילויים העיקריים של דלתות פנים. אליהם מתווספת ליבת האלומיניום של דלתות פנים מאלומיניום כגון הדלתות של חברת קליל וחברת דוראל.
מילוי כוורת הוא מילוי דחוס של החלל במרכז הדלת. היתרונות שלו הוא מחירו הנמוך והיותו קל משקל – מה שהופך את הדלתות במילוי כוורת לדלתות קלות יותר מדלתות פנים אחרות. מילוי כוורת איכותי הוא מילוי כוורת תעשייתי דחוס במיוחד.
פלקסבורד הוא בעצם לוח של סיבי פשתן דחוסים ושבבי עץ. הוא מהווה את החלק הפנימי של הדלת והוא מספק בידוד תרמי ואקוסטי מצוין, הוא עמיד בתנאי חום וקור ויש לו תכונות מעכבות בעירה. עוד נקודה שחשוב לציין היא שמילוי פלקסבורד הוא משמעותית כבד יותר ממילוי כוורת – דלתות במילוי פלקסבורד שוקלות כ 13 ק"ג. יש הרואים בזאת יתרון ויש הרואים בזאת חסרון. לשיקולכם.

דלתות פנים טיפטופ

סוגי הציפוי והחיפוי השונים בדלתות פנים :

 • ציפוי למינציה – ציפוי של נייר דק או פלסטיק, מוצמד לדלת באמצעות לחץ או חום גבוה. אופייני לדלתות לבודות. זהו הציפוי הבסיסי והזול ביותר בשוק ואיכותו נחשבת לירודה יחסית לשאר הציפויים. עמידותו למים נמוכה ולכן מתאים בעיקר לחללים יבשים. היתרון המרכזי של דלתות אלה הוא מחירן הנוח.
 • ציפוי צבע: נקרא גם ציפוי שלייפלק, ציפוי אפוקסי או פשוט דלת צבועה בתנור. הצביעה מתבצעת בתנורים בחום גבוה במיוחד ומעניקה לדלת גימור איכותי ומראה אחיד ומאפשרת ביצוע של חריטות עיצוביות שונות. אלו דלתות ברמת מחירים גבוהה יחסית ונחשבות לאיכותיות במיוחד.
 • ציפוי פורמייקה: הציפויים האיכותיים מפורמייקה הם עבים יחסית ועמידים בפני מים, שריטות ושחיקה. הם מגיעים במגוון של צבעים והם קלים לניקוי ותחזוקה.
 • ציפוי אלוקובונד: אלוקובונד הוא שם מסחרי למוצר אלומיניום מרובד איכותי ומתקדם. הוא מתהדר ביכולות בידוד תרמי גבוהות במיוחד, הוא אינו מכיל חומרים רעילים והוא ניתן למחזור – כלומר מדובר במוצר אקולוגי וירוק.
 • ציפויי אלומיניום וזכוכית: מעניקים לדלת מראה מעוצב מרשים במיוחד ובידוד תרמי ואקוסטי מצוינים.
 • ציפוי פורניר: ציפוי של קליפת עץ דקה במיוחד – בין 1 מ"מ ל-3 מ"מ.

סוגי משקופים בדלתות פנים:

 • משקופי עץ: אלו המשקופים הנפוצים ביותר. הם מיוצרים בדרך כלל מעץ אורן או עץ אורן מפולח. אלו משקופים איכותיים למדי אך רמת העמידות שלהם לרטיבות ולמים היא מוגבלת,לכן הם מתאימים בעיקר לבתים בהם לא נהוג לשטוף רצפה עם הרבה מאד מים, לבתים עם פרקט ולבתים עם שטיחים מקיר לקיר.
 • משקופי מתכת: בדלתות פנים מדובר בעיקר במשקופי אלומיניום. אלו משקופים פחות נפוצים בדלתות פנים והם מותקנים בעיקר במסגרת התקנת דלתות פנים מאלומיניום. משקופי אלומיניום הם עמידים במיוחד. הם אינם מחלידים ואינם נשחקים. רמת העמידות שלהם למים ולרטיבות היא גבוהה במיוחד, והם נותרים נאים ומרשימים לאורך שנים.

משקופים פולימריים – WPC: משקופים חדשניים המיוצרים מתערובת של חומר פלסטי, נסורת וסיבי עץ. אלו משקופים עמידים למים, לרטיבות ולמזיקים. הם אינם סופחים מים ואינם מתנפחים או מתקלפים.

דלתות פנים שריונית חסם

סדרת שריונית INDOOR מבית שריונית חסם היא סדרת דלתות פנים ממתכת, מעוצבות ויפות במיוחד. הדלתות של שריונית חסם נוחות לתפעול וקלות להתקנה, הן אינן סופגות לחות או מתייבשות בחום, משקלן נמוך והן מספקות בידוד תרמי ואקוסטי מעולה.
המפרט הטכני של דלתות הפנים של שריונית חסם כולל מעטה חיצוני מפלדה מגולוונת 0.6 מ"מ, עמידה בפני קורוזיה, צילינדר "פנטה" ואטם היקפי. ניתן לשלב חלונות בדלתות.
טווח מחירים : 1500-2050 ₪ כולל מע"מ לדלת בודדת. המחיר כולל גם משקוף בנייה מגולוון או משקוף הלבשה בציפוי PVC .

דלתות פנים קליל

חברת קליל מציעה מספר סדרות של דלתות פנים מאלומיניום. הסדרות כוללות את דלתות ההזזה ודלתות הציר של קליל בלגי לסוגיו, דלתות הזזה וציר מפרופיל אלומיניום לא בלגי, ואת קולקציית דלתות הפנים המעוצבות KLILDOOR. טווח המחירים נע בין 700 ₪ למ"ר לסדרת קליל קלאסי 7000 לבין מחיר התחלתי של 2500-3000 ₪ לפני מע"מ ולא כולל התקנה לסדרת KLILDOOR, שמחירי הדלתות בה יכולים להאמיר עד לסכומים של 15,000 ₪ ללא מע"מ והתקנה.

דלתות פנים פנדור

פנדור יוניק – דלתות עמידות בפני נזקי מים (עד 7 ס"מ מגובה הריצוף), מילוי פלקסבורד, ציפוי פורמיקה או גימור צבע. גוונים אפשריים : לבן ושמנת במרקם חלק או מעוצב, אגוז ואלון מולבן.
פנדור למינטו – דלתות בגווני אלון מולבן, אגוז, שמנת ולבן (שני האחרונים רק בקולקציית פנדור למינטו גוונים). מילוי פלקסבורד או כוורת והלבשות פולימרים. ניתן לשלב פסי ניקל וצוהרים בעיצובים שונים כגון ארבעה מעוינים, צוהר צד מוארך ועוד.

דלת פנים כסופה

דלתות פנים רב בריח

סדרת TOP נגד מים – אלו דלתות עם עמידות גבוהה במיוחד לנזקי מים . הן מיוצרות עם מילוי פלקסבורד אשר מעניק בידוד אקוסטי מצוין וגימור פורמייקה. הן מצוידות במנעול מגנטי לנעילה שקטה, גומי אטימה היקפי והלבשות רחבות טלסקופיות או מתכווננות.
סדרת MIXCOLOR (צבע) דלתות פנים בגימור צבע ומראה חלק ונקי. בחלק מהדגמים בסדרה יש שילוב של פסי אלומיניום לאורך או לרוחב הדלת. בכל הדגמי הדלתות הן במילוי פלקסבורד ובעלות מנעול חבוי של מפתח/תפוס פנוי/צילינדר.
סדרת PALAZZO (למינטו) דלתות פנים בציפוי C.P.L בטקסטורת עץ בגווני וונגה ואגוז או בטקסטורה חלקה בגוון לבן. המפרט הטכני שלהן כולל גומי אטימה היקפי, מילוי כוורת או פלקסבורד ומנעול חבוי של מפתח/תפוס פנוי/צילינדר.
סדרת MILLENIUM – הסדרה הבסיסית, מתאפיינת בעיצוב סטנדרטי ובמחירים מתאימים לכל כיס. דלתות פנים איכותיות במילוי כוורת, בציפוי בגוון אגוז, פקאן או דובדבן. כוללות גומי אטימה היקפי ומנעול חבוי של מפתח/תפוס פנוי/צילינדר.
סדרת SUNDOOR (פלדה) – דלתות פנים פרימיום. כנף הדלת מפלדה מגולוונת בעובי 0.6 ס"מ, מילוי פוליאוריטן מוקצף, סף אלומיניום תחתון ומנעול 101. הדלתות מיוצרות בגווני עץ שונים ובחלק מהדגמים משולבים פסי אלומיניום , הבלטות וחלונות.